טיפולי חניכיים

מחלות ודלקות חניכיים הן דבר נפוץ. אחוזים גבוהים מהאוכלוסייה סובלים מהן, בעיקר אוכלוסיות בוגרות יותר. לרוב, כאשר מטפלים בדלקות חניכיים, מדובר בדבר חולף ולא מזיק. אך לעיתים כאשר מזניחים את הטיפול המצב יכול להיות מסוכן ואפילו לגרום לאיבוד שיניים.

החניכיים מורכבות מרקמות עדינות והן שתומכות בשיניים שלנו – רקמה עדינה וחיצונית אותה נוכל לראות בעצמנו ורקמה פנימית היא העצם של הלסת. מחלת חניכיים היא מחלה ברקמות הללו, הסיבות העיקריות להתפתחותן הן פלאק ואבנית. פלאק, זוהי שכבה הנוצרת מהצטברות חיידקים ומזון בחלל הפה שלנו, האבנית נוצרת מהמצאות הפלאק על השיניים והחניכיים לאורך זמן עד לכדי השתקעות. שתי התופעות הללו דורשות טיפול מיידי ויום יומי ובעיקר תחזוקה שוטפת כגון הקפדה על היגיינה, צחצוח וביקור אצל השיננית. במקרה של החרפה של מחלת החניכיים עלול להיגרם הרס לרקמות ומכאן פגיעה ביכולתם של החניכיים להחזיק את השן.

כיצד תזהו מחלות חניכיים?

במקרה ותבחינו באודם, נפיחות ודימום של החניכיים עד לפצעים, נסיגת חניכיים וריח לא נעים מהפה, ככל הנראה שמדובר במחלה בחניכיים. עליכם לגשת מיד לרופא שיניים על מנת לאבחן את מקור הבעיה ולבצע טיפול בהתאם הכולל ניקוי רקמת החניכיים. ניתוחי חניכיים, יתבצעו על ידי מומחה לחניכיים בלבד, לאחר ניקוי עמוק, יעוץ ואבחנה מדויקים. החלמה ממחלת חניכיים ומההליך הכירורגי, דורשת מהמטופל לבקר באופן קבוע אצל השיננית ואצל רופא השיניים המטפל. זאת כמובן לצד תחזוקה היגיינית שוטפת ויום יומית של המטופל בעצמו.

דר' הלפט בעל יכולת אישית ומקצועית לטפל באוכלוסיות שהתקשו לקבל טיפול בשיטות הקונבנציונאליות. ישנם אנשים בעלי רגישות לחומרי ההרדמה, או אנשים אשר מטופלים בתרופות כגון מדללי דם, שאינם יכולים לקבל טיפול בשל הסיכון הכרוך בטיפולים המוכרים. באמצעות הטיפול אצלנו יוכלו אותם אנשים ליהנות מטיפולי שיניים מתקדמים ואיכותיים, ולא להתפשר על פחות ממושלם.